Poděkování Zimní paní

Dostali jsme se pod ochranu Zimní paní. Má krásný třpytivý plášť a trochu chladné ruce. Přišla k večeru 21. prosince aby nám připomněla…

„Ty máš mě a já mám tebe v chladných dlaních

Co víc lze chtít, když zima zebe v dávných písních

Jež slyšet můžeš v zimních podvečerech klidných

Mrazu dech tě ohřát může v modrých ohních

Zapálených v listech spadaných zasněžených“

Jsem vděčná za to, že mám koho vzít za ruku, za to, že mé zdravé tělo může žít v domově na krásném místě. Děkuji také za láskyplné vedení živelných příběhů, kterým ráda naslouchám. Neslyšela bych je, nebýt celé mé rodiny, těch, kteří jsou se mnou i těch, kteří už jsou na jiném břehu.

Přeji, ať každý, kdo prochází dlouhou temnou nocí, zažije co nejvíc „slunovratů“ a návratů svého vnitřního světla. Pokaždé, když se ztrácí, ať se zase rozdýchá, rozhoří a vysrší jiskřičky pro sebe i pro ty, kterým zrovna plamínek skomírá.

Děkuji i paní s příjmením lehce mrazivým, bez které bych živelné příběhy nezačala kreslit a vybarvovat. Děkuji Stáně Mrázkové Stiborové za to, že sdílí své sny a rozhodila spoustu spoustu jiskřiček písku z pláže. Odstartovala mou jízdu přes webové stránky k obrázkům.

Děkuji Martině Hetešové, která má trpělivost jako skála. Jako Průvodkyně zdravým těhotenstvím je připravená se o ni podělit.

Chci poděkovat i trojici Peter, za jejich zájem o mé obrázky.

Děkuji Petře Hanelové, za inspiraci ke čtení nejen o medvídkovi.

Děkuji Petře Drahošové, která ovládla sílu Císařovny.

Děkuji Petře Hatoňové za podnět na další obrázek pro její e-shop. Jsem moc ráda, že Zimní paní je součástí stránek Voním přírodou a bez Petry bych ji nenakreslila.

Zimava pak vyskočila na papír snadno a rychle, spontánně a sama od sebe. Ale to ještě nevěděla, do čeho jde. Ležela na stole a vždycky, když jsem měla chvilku i kdyby pár minut, přidala jsem jí trochu barev.

Nakonec dopadla o něco tmavěji, ale pro každého má trochu světla navíc po 6 měsíců. Projde nějakou tou proměnou a časem se uvidí, jaká bude dál.

Připomíná mi krásu a klid ticha spočinutí, chvíle JenTakBytí, malých zastavení, které si můžu dopřát ve shonu každodennosti.

Děkuji

Když už jsem u těch Peter, nechci zapomenout na původ tohoto krásného jména. Je z řeckého slova „pétrá“, což znamená „skála“. Tím se dostávám k dalšímu poděkování.

Děkuji Pavle Skálové za zájem o obrázky i za podporu, kterou mi tím dává.

Žijeme ve světě, kde všechno se vším souvisí. Jsme jeden velký organizmus. Tak se nebojme si to propojení užít jako velkolepou oslavu.

Obrázek Zimní paní i s vybarvenou předlohou je ke stažení tady>>.

Když Tě kreslení bude bavit, podívej se na Živelné omalovánky. Jsou tam další obrázky pro Radost. 🙂

Jana Šulová
Mám ráda barevnost a pestrost života se všemi jeho výzvami. Kreslím omalovánky pro vědomý odpočinek, které lidem pomáhají přeměnit stres na tvořivou a hravou energii.

Některé mé obrázky jsou nasypané tady >>

Co dělám, najdeš tady >>

Něco o mně je tady >>

Komentáře