Děkující

V Poděkování Zimní paní jsem vyjádřila svou vděčnost za zájem o mé obrázky a za pro mě samozřejmé věci, které ale nejsou vlastní každému. Takové „obyčejné“ věci jako teplo doma, rodina, dostatek. Bylo to takové slunovratové kolečko ohlédnutí zpět a radost z toho, co bylo, je a přichází.

Pak jsem vybalila dárek, který jsem si nadělila sama, když jsem nakupovala dárky dětem. Přišel den po slunovratu a byla jsem ráda, že to Martinus (internetové knihkupectví) tak rychle zvládl. Dárek je knížka Jamie Samsové Třináct klanových matek. I sníh tou dobou byl, díky Martine :-).

Jamie Samsová popisuje Klanové matky jako léčivé aspekty Babičky Luny a Matky Země. Představují vše, co je v Ženě krásné. Každá nese svou část Medicíny Ženství vedoucí k vnitřní jednotě a míru.

Článek Poděkování Zimní paní byl napsaný, obrázek ke stažení vložený. Pár dnů potom jsem si přečetla, že Klanovou matkou Dvanáctého měsíčního cyklu je Ta, která děkuje. Jsem vděčná za to, že jsem ji slyšela. 🙂

„Děkující nás učí být vděčnými za všechno, co zažíváme.  Jako Matka Hojnosti nám ukazuje, že dávat je stejně cenné, jako přijímat. Vzniká kruh dávání a přijímání, který umožňuje sdílení.

Prostřednictvím této Ochránkyně Rituálu a Obřadu můžeme znovu objevit, že je důležité vyhradit si čas na oslavu darů v našich životech. Když Velkému Tajemství (Vesmíru) ukážeme, že jsme vděční za vše, co život přináší, uzavřeme tím kruh požehnání, která jsme obdrželi.“

„Dvanáctá Klanová matka nám ukazuje, že prosté radosti Pozemské cesty jsou požehnáním. Teplo Dědečka Slunce, schopnost dýchat, naše zdraví, svobodná vůle, čistá voda, potrava, přístřeší a láska rodiny a přátel jsou privilegia. Kdyby nám je někdo vzal, rychle bychom pochopili, jak důležité ve skutečnosti jsou.

Když Děkující procházela lekcemi lidského bytí, zjistila, že oslava života a vděčnost za všechno, čím prošla, vytvořily úplnost. Pak se Kolo života mohlo otočit a přinést novou hojnost, nové zkušenosti a další radost. Hmotné výsledky vždy odrážejí předchozí myšlenky. Negativní myšlenky a strach přitáhnou těžké životní lekce.

Matka Povzbuzení nám přináší uvědomění, že negativitou se okrádáme o radost. Jako Ochránkyně Oslavování nás učí, jak tyto vzorce opravit. Vděčnost za pravdu, kterou život přináší, nám dává správný přístup, způsobuje léčení a ukazuje nové cesty. Tímto zjištěním získala Děkující právo stát se Strážkyní Magie a ukazuje lidskému rodu, že magie není nic, než změna přístupu.

Správný postoj a schopnost změnit úhel pohledu umožňují projevit poděkování za to lepší v našich povahách. Děkující podporuje všechny Děti Země vzdát dík za každé vítězství, kterého dosáhnou. Povzbuzením ostatních tím, že je chválíme a jsme vděčni i za jejich vítězství, podporujeme nepřetržitý posun lidského rodu směrem k jednotě.“

Rozhodla jsem se každý měsíc vytvořit obrázek pro Klanovou matku. Když jsem v zásobách svých nápadů a obrázků hledala něco, co by některou z nich potěšilo, našla jsem náčrtek, který se možná bude hodit. Dodělám ho a bude ke stažení, tak jako obrázek Zimní paní.

Když Tě kreslení bude bavit, podívej se na Živelné omalovánky. Jsou tam další obrázky pro Radost. 🙂

Jana Šulová
Mám ráda barevnost a pestrost života se všemi jeho výzvami. Kreslím omalovánky pro vědomý odpočinek, které lidem pomáhají přeměnit stres na tvořivou a hravou energii.

Některé mé obrázky jsou nasypané tady >>

Co dělám, najdeš tady >>

Něco o mně je tady >>

Komentáře