9 sil jarní inspirace

Doléhá na tebe jarní únava? Snaha překonat ji tvoří konflikt. Čemu dáváš pozornost, to posiluješ. Když se na krátkou dobu zastavíš, dovolíš si poddat se únavě, získáš prostor sama pro sebe. A v něm načerpáš sílu.

Než najdeš recept na jarní očistu – a že se jich po zimě vyrojí jako hub po dešti, počkej chvíli a zeptej se: „Jsem špinavá?“ Já myslím, že vůbec. Že jen potřebuješ malé osvěžení. Ne se hnát za dalšími a dalšími informacemi, jak být fit. Únava není nemoc, jen volání těla po energii.

Není špatné CHVÍLI JEN TAK BÝT a probouzet se v souladu se svým vlastním rytmem. V harmonii s přírodou.

I krátký odpočinek ti může dát odstup, ze kterého je vidět víc a v širších souvislostech. Když chvíli vypneš a odreaguješ se, možná najdeš tu správnou cestu dál.

Malá jarní motivace k přestávce – letošní aprílové počasí nám místy nabídlo neobvyklé barevné kombinace.

Křehká krása jarních květů a čerstvých lístků je vidět na obrázku pro jaroKolik sil může mít růžová barva?

Do květů a čerstvých listů napadal sníh. Vrstva sněhu je na pár dnů zastavila, ale síly nezbavila. Když sníh roztál, vstaly a kvetou dál.

 

Až budeš unavená, vzpomeň si: „Růžová má nejmíň 9 sil!“

Uniká ti smysl tohoto článku? Jestli ano, vysvětlím. Pokud jsi rozklikla obrázek pro jaro a pak doprohlížela a dočetla až sem, znamená to, že jsi trošku zpomalila. Dala si pauzu, získala nějaký čas a prostor sama pro sebe.

Pokud se chceš zastavit na delší chvíli, otevři a stáhni si Živelné omalovánky. Obsahují malou porci obrázků pro odreagování se od povinností, nebo od nudy a stereotypu – příliš mnoho jednoho se nelíbí nikomu.

Uděláš si odstup, uvidíš v jiném světle své starosti a možná během kreslení přijdeš na to, jak z nich ven, nebo zjistíš, že vlastně ani žádné nemáš, že jsi v pohodě.

 

Jana Šulová
Mám ráda barevnost a pestrost života se všemi jeho výzvami. Kreslím omalovánky pro vědomý odpočinek, které lidem pomáhají přeměnit stres na tvořivou a hravou energii.

Některé mé obrázky jsou nasypané tady >>

Co dělám, najdeš tady >>

Něco o mně je tady >>

Komentáře